• sabri yılmaz

Özel Ambulansta İlk Müdahale Nasıl Yapılır?Özel ambulans hizmeti gerekli anlar ve olası bir kaza durumunda hastane ambulanslarının dolu kapasite sebebiyle yardıma elverişli olmadığı anlarda hayat kurtaran bir hizmettir. Özel ambulans sayesinde hastaların konforlu ve güvenli bir şekilde hastaneye ulaştırılmaları için gerekli her türlü hizmet sağlanmaktadır.

Bu hizmeti sağlayabilmek için özel ambulansların sahip olması gereken gerekli teçhizat ve alanında tecrübeli profesyonel ekip, hastaların hastalık ve kaza durumunda sağlığının stabil tutulmasını sağlar. Hastaya gerekli tedavi ve müdahaleler yapılmadan önce yapılması gereken en önemli şey ise hastaya ilk yardım ya da bir başka deyişle ilk müdahale uygulamaktır. Bu sayede hastanın ihtiyaçları belirlenmiş ve durumu kontrol altına alınmış olur.

İlk Müdahale Yapan Kişinin Özellikleri Ne olmalıdır?

İlk müdahalede bulunan kişi her şeyden önce sakinliğini koruyabilen bir yapıya sahip olmalıdır. Bu özelliğinden daha önemli bir nokta ise ilk müdahalede bulunan kişinin ilk yardım yapmayı biliyor olmasıdır. Bilinçsizce yapılan ilk yardımın etkileri olumsuz olabilir.

Özel ambulans hizmetlerini veren ekipler alanında tecrübeli profesyoneller olduğu için özel ambulanslarda taşınan hastalar güvenli ellerde olmaktadır.

İlk Müdahale Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Özel ambulansta ilk müdahale esnasında gözetilen en öncelikli amaç hasta ya da yaralının hayati tehlikesinin atlatılması ve durumunun kötüye gitmesinin engellenmesidir. Bu sebeple herhangi bir yara ya da sağlık probleminin üzerine gidilerek örneğin; mevcut bir kanamanın durdurulması için çalışılarak hasta ya da yaralının durumu stabilize edilir.

Teknik detaylara dikkat edilmesi gereken ilk müdahale esnasında hastayı sıkan kravat veya düğme gibi şeylerin gevşetilmesi, solunumun kontrol edilmesi, hastanın ambulansta sallanmayacağı uygun ve sabit bir pozisyona getirilmesi gibi unsurlar yüksek önem teşkil etmektedir.

Ambulansın içindeki teçhizatın tam olması ve hastanın ihtiyaçlarına uygun bir biçimde kullanılması oldukça önemlidir. Bu noktada, örneğin, kalp atışı alınamayan bir hastaya kalp masajı yapmak için, solunum güçlüğü çeken bir hastaya oksijen desteği sağlamak için veya türlü başka problemler için gerekecek ürün ve bunu yapabilecek bilgiye sahip ekip ambulansta mevcut olmalıdır.


ÖZEL AMBULANS TURKSIS

https://www.trturksis.com.tr/

0850 307 000 9

turksis@trturksis.com.tr

0212 438 4509

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hastaların bulundukları hastaneden başka bir hastaneye taşınma durumu söz konusu olabilir. Bu durumlarda özel ambulans ile hasta nakil işlemi, nakil olmak isteyen hastaların ilgili yere götürülmesini