• sabri yılmaz

Covid-19 Salgınında Ambulans Hizmetinden Nasıl Yararlanılır?

Tüm dünyayı sarsan koronavirüs (Covid-19) tehlikeli ve hızla bulaşan bir virüstür. Covid-19 salgını yaşamımızın her alanını olduğu gibi ambulans hizmetlerini de dönüşüme uğratmıştır. Ambulans hizmetlerine olan ihtiyaç Covid-19 salgınını hızla yayılması nedeniyle artış yaşamıştır. Bu salgında birçok kişi ambulans hizmetine ihtiyaç duymuştur.

Maske, mesafe ve temizliğin hastalığın yayılmaması için kritik önlemler olduğu bir gerçektir. Bu nedenle ambulanslar her vaka sonrası dezenfekte edilmeli ve steril edilmiş bir şekilde bir sonraki vakayı almalıdır. Bu nedenle ambulansların dezenfekte edilmesi için dezanfekte cihazlarından yararlanılmaktadır.

Ambulanslarda bulunan tıbbi dökümantasyonun steril ve güvenli olması için kontroller yapılmalıdır. Hasta güvenliğinin sağlanması oldukça önemlidir. Tıbbi malzemeler ilaç ve koruyucu ekipmanlar donanımlı olmalıdır. Olası bir durumda hastaya rahat bir şekilde müdahale edilebilmesi oldukça önemlidir.

Personeller olası vakalara karşı kendi önlemlerini alarak hareket etmelidir. Hastanın sağlığı kadar kendi sağlığını koruyacak şekilde hareket etmelidir. Koruyucu ekipmanlarının yeterli sayıda ve kalitede olması son derece önemlidir. Personeller vaka durumunda nasıl hareket etmesi gerektiğiyle alakalı bilgi sahibi olmalıdır.

Acil Ambulans Hizmetleri

Profesyonel bir anlayışla acil ambulans hizmeti sağlayan ÖZEL AMBULANS TURKSIS, deneyimli uzman ekibi ve gerekli donanımıyla 7 gün 24 saat kaliteli hizmet sunmaktadır. Asil Team Ambulans acil durumlarda müdahale edebilecek kadrosuyla nitelikli sağlık hizmeti sağlamaktadır. Sağlık hizmeti kapsamında tam donanımlı ambulanslar ile Avrupa standartlarında hizmet sunan ÖZEL AMBULANS TURKSIS, koordineli bir şekilde hasta taşıma işlemi gerçekleştirmektedir.

Acil Ambulans Hizmeti Nasıl Alınır?

Acil ambulans hizmeti talep edildiğinde hastaya en yakın ambulans gerekli donanımıyla en kısa sürede hastaya ulaşır. Ambulans ekibi hastaya ulaştığında ilk muayene ilgili ekip tarafından hastanın bulunduğu konumda yapılır. Hastaya müdahale edilmesi gibi bir durum söz konusuysa uzman ekip, ilk yardım işlemini gerçekleştirerek hastanın durumunu kontrol altına alır.

Hastanın tedavisi ve tetkik için en kısa sürede hastaneye ulaştırılması sağlanır. Transfer esnasında hastanın durumu gözetim altında tutulur. Hastanın en yakın sağlık kurumuna ulaştırılmasıyla acil ambulans hizmeti tamamlanmış olur.

ÖZEL AMBULANS TURKSIS olarak acil ambulans hizmeti araçlarında yol boyunca gerekli olabilecek her türlü donanım söz konusudur. 7/24 acil ambulans isteğinize en kısa zamanda cevap veren ÖZEL AMBULANS TURKSIS gerekli donanımı ve tecrübeli personeliyle en kısa sürede hizmet sağlamaktadır.


https://www.trturksis.com.tr/

0850 307 000 9

0212 438 4509

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hastaların bulundukları hastaneden başka bir hastaneye taşınma durumu söz konusu olabilir. Bu durumlarda özel ambulans ile hasta nakil işlemi, nakil olmak isteyen hastaların ilgili yere götürülmesini