• sabri yılmaz

Hangi Durumlarda Özel Ambulans Çağırabilirsiniz?

Acil ve hayati tehlike oluşturan hemen hemen bütün durumlarda özel ambulans hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu durumların ne olduğuna bakmak gerekirse de çok geniş bir acil durum skalasının olduğuna değinmek gerekmektedir. Bu durumlar; trafik kazaları, iş kazaları, elektrik çarpmaları, suda boğulmalar, kalp krizleri, nefes alma güçlüğü gibi sıralanabilir.

Bunun yanı sıra, bayılmalar, kanamalar, yanıklar, nefes borusu tıkanıklığı, sara krizi, yüksekten düşme, ateşli silah yaralanması, zehirlenmeler, intiharlar ve yaralanmalarda da özel ambulans hizmetleri kapsamında değerlendirilmektedir. Bu nedenle bu acil durumları sizler için kısa açıklamalarla derledik.

Trafik Kazaları

Günümüz dünyasında hemen hemen herkes kendi özel aracıyla ya da toplu taşıma araçları ile trafiğe çıkmaktadır. Bu nedenle de her gün milyonlarca kişinin çıktığı trafikte dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde bir kaza yaşanabilir. Bu gibi durumlarda da ilk önce ambulansın aranması gerekmektedir.

İş Kazaları

Her gün milyonlarca insan işe gidip gelmektedir ve bu insanların bazıları tehlikeli işler yapabilmektedir. Bu nedenle de herhangi bir iş kazası gerçekleştiğinde ilk önce ambulansın aranması ya da özel ambulans hizmetine başvurulması gerekmektedir.

Elektrik Çarpmaları

Herhangi bir yerde elektrik akımına kapılan kişi ya da kişiler olursa öncelikle o kişiyi iletken olmayan bir şey ile elektrik kaynağından uzaklaştırmak gerekmektedir. Ardından da özel ambulans hizmetlerine başvurulması önerilmektedir.

Suda Boğulmalar

Yaz aylarının gelmesiyle birçok suda boğulma tehlikesi atlatan kişiye rastlanmaktadır. Bu nedenle de suda boğulan kişiler yetkili kişilerce sudan çıkarılıp ilk müdahaleyi yapmalı ve ambulans çağırmalıdır.

Kalp Krizleri

İlerleyen yaşlarda sıklıkla karşılaşılan kalp krizleri durumunda da ambulansların çağrılması önemli olmaktadır.

Nefes Alma Güçlüğü ve Nefes Borusu Tıkanıklığı

Günümüz şartları göz önüne alındığında nefes almada güçlük yaşanılan herhangi bir anda özel ambulans hizmetlerine başvurulması tavsiye edilmektedir.

Bayılmalar

Herhangi bir kişi bir anda bayıldıysa ilk olarak ambulansın aranması gerekmektedir.

Kanamalar ve Yaralanmalar

Kişi ya da kişilerde yoğun bir kanama ya da yaralanma varsa hemen ambulansın aranması gerekmektedir.

Yanıklar

Ciltte yanık meydana geldiyse hemen ambulansın aranması ve uzman görüşüne başvurulması önerilmektedir.

Yüksekten Düşme ve İntiharlar

İntihar eden ya da yüksekten düştüğü görülen kişiler için ambulans çağrılması kişinin ya da kişilerin yaşama şanslarının yükselmesi için önemli olmaktadır.

Zehirlenmeler

Herhangi bir zehirlenme anında veya şüphesinde de hastaneye başvurulması önerilmektedir.https://www.trturksis.com.tr/

0850 307 000 9

0212 438 4509

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hastaların bulundukları hastaneden başka bir hastaneye taşınma durumu söz konusu olabilir. Bu durumlarda özel ambulans ile hasta nakil işlemi, nakil olmak isteyen hastaların ilgili yere götürülmesini