• sabri yılmaz

Hasta Nakil Ambulansı Nasıl Kiralanır?


Hasta nakil ambulansı acil tedaviye gereksinim duyulmayan, tedavisi tamamlanmış hastaların nakli için kullanılan bir ambulans hizmetidir. Hastanelerin çoğu sınırlı sayıda ambulansa sahip olması nedeniyle hasta nakil ambulansı kullanılmaktadır. Hasta nakil ambulansı genel olarak bir hastaneye bağlı olmadan hizmet veren ambulanslardır.

Hasta nakil ambulanslarında normal bir hastane ambulansında bulabileceğiniz hemen her şey bulunmaktadır. Hasta nakil ambulansı içerisinde acil tıp teknisyeni ve ambulans şoföründen oluşan bir ekip olmalıdır. İki kişilik ekibi bulunan ambulanslar hasta nakil ambulansı bulunmaktadır. Bu ekip ile birlikte normal bir hastane ambulansında alabileceğiniz tüm hizmetleri alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Hasta Nakil Ambulansı Nasıl Kiralanır?

Hasta nakil ambulansı pek çok nakil işleminde kullanılabilmektedir. Bu sebeple insanlar sıklıkla hasta nakil ambulansı kiralamaktadır. Hasta nakil ambulansı belirli bir ücret karşılığında hem şehir içi hem de şehir dışı hizmet verebilmektedir. Hastanelerin ambulanslarına göre ücret farklılığı söz konusu olabilmektedir.

Şehir içi ve şehir dışı ambulans ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir. Hasta nakil ambulansı seçilirken gerekli tıbbi malzemelerin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Herhangi bir olumsuzluk olması durumunda bu durum ile baş edebilecek sağlık personelleri ambulansta hazır bulunmalıdır. Bir hasta nakledilirken güvenlik ve konfor ön planda tutulmalıdır.

Ambulansın güvenli olup olmadığından emin olunduktan sonra hasta, nakil ambulansıyla taşınmalıdır. Ambulans içerisinde görev alan acil tıp teknisyeni ve ambulans şoförünün acil durumlar karşısında deneyimli olduğundan emin olunması son derece önemlidir. Herhangi bir olumsuzluk olması durumunda sağlık personellerinden destek alınmalıdır.

Hasta Nakil Transferi Nasıl Sağlanır?

Hasta nakil ambulansı ya da kiralık ambulans ihtiyacınızı, müşteri hizmetleri çağır merkezi üzerinden yapabilirsiniz. Uzman ve eğitimli personel tarafından gerekli bilgilendirme yapılarak hastanın güncel durumu tespit edilmektedir. Eğer hastanın durumu ciddiyse, hasta en yakın ekibe iletilir. Ekip en kısa zamanda hastanın yanına ulaşır.

Hastanın yanına ulaşan ekip, en kısa zamanda ilk muayenesini yapar. Genellikle olası riskler hesaplanır. Bu işlemin ardından hasta en hızlı biçimde hastaneye ulaştırılır. Eğer hasta hastaneye yetişmeyecek durumda ise hasta ambulansa alınmadan önce ilk müdahale yapılmalıdır.

Hastanın ulaşım sağlanacağı hastaneye kadar sağlık ekibi gözetiminde ulaştırılması söz konusudur. Hastaneye ulaşılınca doktorlara gerekli bilgiler eksiksiz olarak verilir. Ardından da sağlık merkezinde elde edilen bulgular ile hasta yetkililere teslim edilerek işlem tamamlanır.

ÖZEL AMBULANS TURKSIS hasta nakil ambulansı alanında yetkin ve tam donanımlı hizmet vermektedir. Hasta nakil ambulansı hizmeti almak ve detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.


ÖZEL AMBULANS TURKSIS

https://www.trturksis.com.tr/

0850 307 000 9

turksis@trturksis.com.tr

0212 438 4509

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hastaların bulundukları hastaneden başka bir hastaneye taşınma durumu söz konusu olabilir. Bu durumlarda özel ambulans ile hasta nakil işlemi, nakil olmak isteyen hastaların ilgili yere götürülmesini