• TURKSIS ACIL SAGLIK

İŞ YERİ AMBULANS HİZMETLERİ NELERDİR?Ambulans hizmetleri, hastaneye tedaviye gidecek olan kişilerin ya da hastaneden taburcu olacak olan kişilerin gitmek istedikleri yerlere ulaştırıldığı hizmetlerdir. Kişilerin şahsi araçlarının olmadığı durumlarda bu hizmetlerden faydalanabilir. Peki, iş yeri ambulans hizmetleri nelerdir?

Ambulans Hizmetleri

Herhangi bir hastalık nedeni ile hastanede tedavi olan kişilerin taburcu olması ve kendi araçları olmaması durumunda ambulans hizmetlerinden faydalanabiliyor. Taburcu olan kişiler eve gitme istediklerinde ambulans ile nakil işlemleri gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda kişilerin sağlık durumlarına göre araç içerisinde acil tıp teknisyeni ve doktor da bulunduruluyor.

Ambulans hizmetleri ise şu şekildedir;

Şehirlerarası ambulans hizmetlerinde, hasta ve sağlık ekiplerinin güvenliği açısından personel de görevlendirilir.

Evden Eve Nakil Hizmeti

Herhangi bir sağlık sorunu için tedavi gören kişilerin, tedavi sürecinin evde devam edilmesi durumunda araçları olmayan kişiler için verilen hizmettir. Ambulans ve sağlık çalışanları ile birlikte hastanın eve nakli gerçekleştirilir.

Evden Hastaneye Nakil Hizmeti

Evde tedavi sürecinde olan hastanın kontroller için hastaneye gitmesi gereken durumlarda, hastaneye nakil hizmeti sağlanır. Doktor muayenesi, diyaliz, MR çekimi, tomografi gibi tıbbi ihtiyaçlarda evden hastaneye nakil hizmeti gerçekleştirilir.

Hastaneler Arası Nakil Hizmeti

Bir hastanede tedavi gören hastanın, başka bir hastaneye nakli gerektiği durumlarda hastaneler arası nakil hizmeti gerçekleştirilir. Ambulans ve sağlık çalışanları ile birlikte hasta gitmesi gereken hastaneye nakil edilir.

Hastaneden Huzur Evine Nakil Hizmeti

Hastanede tedavi gören kişilerin taburcu olması ve gidecek bir yeri olmayan yaşlı kişiler huzur evine ambulans ile nakli gerçekleştirilir. Hastaneden alınan yaşlı hastalar yaşadıkları huzur evi ya da bakım evlerine ambulans ile götürülür.

Hastaneler Arası Yoğun Bakım Nakil Hizmeti

Hastanenin yoğun bakımında tedavi altında olan kişilerin doktorun tavsiyesi ya da kendi isteği üzerine başka bir hastanenin yoğun bakımına nakli gerçekleştirilir. Bu nakil hizmeti ile hasta, ambulans ve sağlık çalışanları aracılığı ile nakil edilir.


ÖZEL AMBULANS TURKSIS

https://www.trturksis.com.tr/

0850 307 000 9

turksis@trturksis.com.tr

0212 438 4509

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Hastaların bulundukları hastaneden başka bir hastaneye taşınma durumu söz konusu olabilir. Bu durumlarda özel ambulans ile hasta nakil işlemi, nakil olmak isteyen hastaların ilgili yere götürülmesini